Starostlivosť o kožušiny

ÚDRŽBA PRAVÝCH KOŽUŠÍN

  1. Po vybalení z ochranného obalu výrobok jemne vytraste a zaveste na širšie ramienko. Doprajte mu pár hodín, aby sa        jemné vlasy kožušiny vzpriamili a dosiahli svoj objem. Môžete ich aj jemne a z väčšej vzdialenosti prefúknuť fénom na        vlasy. 
  2. Výrobok k Vám prišiel priamo z výroby, a preto sa neľakajte, púšťanie vlasov kožušiny nie je neobvyklý jav, spočiatku ich bude viac, po pár noseniach sa vlasy oddeľujú už len veľmi zriedka. Je dobré zo začiatku výrobok vytriasť pred každým oblečením a do kabelky si pribaliť lepivý valček. 
  3. Buďte opatrná pri nosení kabelky na ramene, opakovaným šúchaním kabelky o bok vesty, kabáta, kardigánu a pod. môže dôjsť k mechanickému vytrhaniu vlasov kožušiny.
  4. Háčiky zapínajte a odopínajte opatrne, násilným zapínaním a odopínaním môže dôjsť k ich odtrhnutiu.
  5. Na kožušinu neaplikujte parfém či toaletnú vodu. Dajte pozor aj na lak na vlasy.
  6. Zabráňte dlhodobému pôsobeniu dažďa a snehu na kožušinu, tiež silnému znečisteniu, zamasteniu, resp. násilnému zatrhnutiu. 
  7. Mokrý výrobok z kožušiny sušte voľne zavesený na tvarovanom ramienku pri izbovej teplote. Nikdy ho nesušte na slnku, alebo pri, či na priamom tepelnom zdroji!
  8. Nepokúšajte sa o domáce vyčistenie nečistôt, výrobok zaneste do čistiarne.
  9. Chráňte výrobok pred priamym dlhodobým vystavením slnku, môže tým utrpieť jeho farba (pri bežnom nosení slnečné svetlo samozrejme neškodí, škodlivé môže byť, napríklad, sústavné slnečné žiarenie na otvorenú šatníkovú skriňu).
  10. V prípade, že výrobok potrebujete odložiť na dlhší čas, vložte ho do vzdušného textilného obalu (nie do igelitového!), výrobok zapnite, zaveste na tvarované, širšie ramienko a doprajte mu dostatočný priestor, aby neutrpela jeho forma (nepritlačte ho inými kúskami odevov). Neuskladňujte poskladané. Z času na čas ho vytiahnite a vytraste. Je dobré vložit mu do vreciek silicové guličky pohlcujúce vlhkosť,  ktoré nájdete napr. v krabici pri kúpe nových topánok. 

 
pravekozusiny.sk nájdete na GLAMI.sk